بلاگ

 دسته بازی پابجی موبایل چیست و چگونه از آن استفاده میشود؟

pubg_download

گزارشی از سرزمین الکترونیک(e-land)

انجام بازی همواره یکی از سرگرمی های افراد بوده است. در گذشته، پلی استیشن و یا ایکس باکس، تنها گزینه برای گیمرها بودند که می توانستند به وسیله آن، لحظات بی نظیری را تجربه کنند. اما امروزه، با پیشرفت گوشی های هوشمند، بازی های موبایل به یکی از رقبای بازی های پلی استیشن تبدیل شده اند و گیمرها، بخش زیادی از زمان خود را به بازی با آن ها اختصاص می دهند.

دسته بازی موبایل (گیم پد) یکی از لوازم جانبی گوشی های هوشمند است که می تواند هیجان بیشتری به بازی های موبایل ببخشد و بازی در صفحه کوچک گوشی را تسهیل کند. دسته های بازی موبایل برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS وجود دارد و شما می توانید باتوجه به سیستم عامل گوشی همراه خود، آن ها را خریداری کنید. این محصول معمولا از طریق بلوتوث به گوشی موبایل متصل می شود و شما می توانید با سرعت و دقت بیشتری به انجام بازی بپردازید.

پابجی بازی جذاب این روزهاست. یک بازی حرفه ای از کمپانی Tencent که تجربه ای جدید از سینرژی و همکاری در یک بازی تیمی را به کاربران می دهد. این روزها همه پابجی بازی می کنند. از مبتدی گرفته تا حرفه ای هایی که تقریبا پیروز هر میدانی هستند.

این بازی اعتیاد آور به دلیل جنگ های سخت و بسیار شبیه واقعی طرفداران زیادی پیدا کرده است. فضای بازی PUBG این طور طراحی شده که شما منطقه ای خالی از سکنه و سکوت کامل را خواهید دید که یک هواپیما و 100 چترباز نزدیک آن منطقه می شود و یک نبرد نفس گیر برای زنده ماندن آغاز می گردد. شما باید تمام خانه های این منطقه را بگردید تا اسلحه و مهماتی که در آن جا وجود دارد را برای زنده ماندن خود بردارید.

این بازی هیجانی و رقابتی به صورت گروهی هم انجام می شود. از جذابیت ها و نکته های مثبت این بازی ایجاد تعامل بین هم تیمی ها به حساب می آید. همراهی و کمک کردن به هم تیمی های خود وقتی بر روی زمین افتاده اند و تقسیم سلاح بین هم از ویژگی های بازی PUBG است.

گر پابجی باز هستید احیانا با این حرفه ای ها برخورد کرده اید. به گونه ای شلیک می کنند و هدفگیری می کنند و روی بازی تمرکز دارند که مبهوت می شوید. اگر در تیم آن ها نباشید اصلا نمی دانید از کجا به شما شلیک شده. مصاحبه با چند تا از این پابجی بازهای حرفه ای در یوتیوب نشان می دهد که اکثر این پابجی بازها از دسته بازی استفاده می کنند. دسته بازی مخصوص موبایل که کار آن ها را راحت تر می کند و به طور کامل روی بازی تمرکز دارند. دسته بازی پابجی یا گیم پد پابجی جزو لوازم جانبی گیمینگ است که مخصوص بازی پابجی طراحی شده است. یک دسته بازی کاملا مکانیکی که بدون نیاز به بلوتوث یا اتصال با کابل تجربه ای حرفه ای از بازی پابجی به شما می دهد.

برای اینکه به این بازی خوب تسلط داشته باشید و حرفه ای بازی کنید، ما در این مطلب راهنمای کاملی درباره دسته بازی پابجی برای شما ارائه کرده ایم و در انتها چند نمونه دسته مخصوص بازی پابجی را معرفی می کنیم.

انواع دسته گیم مخصوص گوشی موبایل
به طور کلی از نظر نوع اتصال دسته به گوشی می توان آن ها را به 3 مدل دسته بندی کرد:

دسته بازی بلوتوثی موبایل: این دسته بازی بدون کابل و از طریق بلوتوث به گوشی وصل می شود. دسته گیم بلوتوثی گوشی معمولا یک پاوربانک یا منبع تغذیه داخلی دارد که شارژ دستگاه را تامین می کند و می توانید تا مدت ها از آن استفاده کنید و هر بار که شارژ آن خالی شود از طریق آداپتور و یا اتصال کابل به گوشی تان آن را مجددا شارژ می کنید.

دسته بازی با کابل: این دسته گیم گوشی دقیقا مثل دسته های سیمی کامپیوتر از طریق کابل به گوشی وصل می شود. به پورت شارژر وصل می شود و خیلی راحت با آن بازی می کنید. تنها مشکلی که دارند وجود کابل است. برخی از این دسته بازی ها کول پد هم دارند. یعنی یک فن خنک کننده در قسمت زیر گوشی تعبیه شده است که گوشی را حین بازی خنک می کند. این نوع دسته بازی از شارژ گوشی تغذیه می کند. یعنی حین بازی کردن ممکن است باتری گوشی تان زودتر خالی شود.

دسته بازی مکانیکی بدون نیاز به کابل و یا اتصال بلوتوث: دسته بازی PUBG از این نوع است. این دسته بازی دکمه های مکانیکی دارد. روی گوشی نصب می شود و وقتی روی دکمه ها یا اصطلاحا ماشه ها کلیک می کنید یک بازوی مکانیکی باعث می شود تا دکمه هایی که در قسمت بالای گوشی وجود دارند کلیک شوند. مثلا وقتی پابجی موبایل بازی می کنید با فشار دادن ماشه ها دکمه های شلیک و هدفگیری کلیک می شوند و می توانید با سرعت و کنترل بیشتری بازی کنید و تعداد کیل ها و بردهایتان را بالا ببرید.

حالا به انتخاب شما بستگی دارد که کدام مدل را انتخاب کنید. از نظر قیمت دسته بازی بلوتوثی یا بیسیم گوشی معمولا گران قیمت تر است. دسته گیم PUBG که مکانیکی است و هیچ برد یا قسمت الکترونیکی ندارد معمولا قیمت کمتری دارد. (البته بعضی مدل ها فن خنک کننده دارند و یا پیشرفته تر هستند و قیمت بیشتری دارند. اما به طور کلی قیمت گیم پد پابجی به نسبت کمتر از سایر گیم پدهای کابلی و بی سیم است.)

عده ای هستند که در حین بازی از بدست گرفتن گوشی خسته میشوند در اینجا دسته پابجی به کار می آید با این دسته بازی محوریت کامل بازی را به صورت فوق العاده عالی و در بهترین شرایط به دست بگیرید و به بازی ادامه دهید این دسته بازی دارای حسگر های حرارتی است که گوشی شما را تبدیل به دسته بازی شبیح به ایکس باکس یا پلی استیشن میکند.

دسته بازی پابجی یا گیم پد پابجی یا دسته گیم پابجی حالا بین گیمرها به یکی از لوازم جانبی ضروری گیمینگ موبایل بدل شده است. با سایر دسته بازی ها متفاوت است. آن را به سادگی روی گوشی تان نصب می کنید. خوب چفت و بست می کنید و می توانید شروع به بازی کنید. بدون اینکه به کابل یا اتصال بلوتوث نیاز داشته باشید. این گیم پد حالت ماشه ای دارد. وقتی روی ماشه کلیک می کنید یک بازوی مکانیکی در قسمت بالا روی دکمه های شلیک و هدفگیری قرار می گیرد و دکمه زده می شود. یعنی لازم نیست دست تان مدام روی دکمه های شلیک و هدفگیری باشد. با ماشه هایی که حالت L1R1 دارند خیلی راحت می توانید عملیات شلیک و هدفگیری را انجام دهید.

چرا دسته بازی PUBG باعث تقویت بازی شما می شود؟
خیلی ساده ست. شما به جای اینکه فقط از دو انگشت شست تان برای هدفگیری و شلیک استفاده کنید و همزمان دویدن و پرش و هاید شدن و … را انجام دهید حالا ۴ انگشت دارید. دو انگشت سبابه روی ماشه های قرار می گیرند و دو انگشت شست شما هم برای دویدن و دیدن نقشه و … استفاده می شوند. در این حالت حتی موقعی که در حال پرش هم هستید می توانید شلیک کنید.

با این کار خیلی ساده و با نهایت تمرکز روی بازی سوار می شوید. دقت این دسته ها بسیار زیاد است. احتمالا در اوایل کار به آن ها عادت نداشته باشید. اما کم کم دست تان عادت می کند و خیلی راحت می توانید با نهایت دقت بازی کنید.

دسته گیم پابچی چطور بدون سیم و کابل کار می کند؟
این دسته کاملا مکانیکی است. شما روی ماشه کلیک می کنید و مکانیزم هایی که داخل دسته استفاده شده اند که مثل یک بازوی مکانیکی عمل می کنند. دو سری نرم روی دکمه هایی که در قسمت بالای صفحه گوشی قرار گرفته اند و به محض فشار دادن ماشه، این سری ها دکمه قرار را لمس می کنند و شلیک یا هدفگیری انجام می شود. اما نگران نباشید. این دسته ها به هیچ وجه جلو دید شما از نقشه را نمی گیرند و به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید. مزاحم بازی کردن شما هم نمی شوند و می توانید مثل سابق اما با سرعت و دقت خیلی بیشتر بازی کنید.

این گیم پد هیچ آسیبی به گوشی یا صفحه نمایش آن نمی رساند. چون بدنه آن ها عمدتا از جنس پلاستیک نسبتا نرم است. یک گیره دارد که دسته را در قسمت پشت گوشی کاملا سفت می کند و به هیچ وجه تکان نمی خورد.

البته دو مدل گیم پد PUBG وجود دارد. مدل هایی مثل AK16 و AK66 و یا SP+ استایلی مشابه دسته گیم ایکس باکس دارند. یعنی از نظر ظاهری شباهت های زیادی به دسته ایکس باکس و یا نینتندو دارند. اما مدل های دیگری هم وجود دارند. مانند R11 و MN و D9 که به شکل دو ماشه ی کوچک روی گوشی نصب می شوند و جدا از هم هستند. وقتی این مدل ها را روی گوشی نصب می کنید فقط دو ماشه کوچک می بینید که روی گوشی نصب شده اند. حتی می توانید این دسته ها را داخل کیف و یا حتی جیب تان حمل کنید و هر موقع که نیاز داشتید در کمتر از چند ثانیه روی گوشی تان نصب کنید و بازی کنید.

در خرید دسته بازی پابجی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

اولین و مهم ترین نکته خرید دسته بازی باکیفیت و مرغوب است. برخی دسته های بازی واقعا کارایی پایینی دارند و حین بازی به مشکل می خورید. خیلی وقت ها وسط یک بتل سنگین گیر می کنند و نمی توانید آنطور که باید بازی کنید. اعصاب تان هم خرد می شود. اما دسته بازی پابجی باکیفیت که توسط برندهای معتبر این حوزه ساخته می شوند اصلا چنین مشکلی ندارند و در ضمن دوام بسیار بالایی هم دارند و می توانید تا مدت ها بدون مشکل از آن استفاده کنید.

  • پس حتما و حتما از یک مرجع معتبر و تخصصی این دسته ها را خریداری کنید تا بدون مشکل از آن استفاده کنید.
  • به جنس، کیفیت بدنه، کارایی دکمه ها و نوع دسته توجه داشته باشید. ببینید محل قرارگیری ماشه در زیر گوشی قرار دارد و یا در کناره ها تعبیه شده است و بررسی کنید کدام مدل برای شما راحت تر است.
  • دقت کنید که حتما با سایز گوشی شما همخوانی داشته باشد. اکثر دسته بازی های پابجی برای گوشی های ۴.۵ تا ۶.۵ اینچی مناسبند و اگر احیانا گوشی شما بزرگتر یا کوچکتر است باید دنبال دسته ای باشید که با سایز گوشی شما سازگار باشد.

منبع: طوطی‌کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.